Yönetim

Serkan AVCI

Merkez Müdürü / İcra Komitesi Başkanı

1998 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Serkan AVCI, iş hayatına Ege Seramik şirketinde başlamıştır. 2001 yılında Yapı Kredi Bankası Teknoloji Bölümünde çalışarak bankanın şube dönüşüm projesinde yer almış, 2005 yılında Aksigorta ile sigortacılık sektörüne geçiş yapmıştır. Aksigorta Bilgi Teknolojileri ekibinde önce Özel Projelerden Sorumlu Yönetici olarak görev yapmış, şirketin teknolojik dönüşüm projelerinde farklı görevlerde bulunduktan sonra Bilgi Teknolojileri Grup Müdürlüğü’ne atanmıştır.

2010 yılında Ergo Bilişim şirketinde Sistem, Altyapı ve Uygulamalardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüş, ardından Aviva Sigorta’da CIO görevi ile şirketin teknolojik dönüşümüne liderlik etmiştir. 2015 yılında Groupama Sigorta ve Hayat Emeklilik şirketinde CIO ve E-PMO rollerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda altyapı ve stratejik dijital dönüşüm projelerini yürütmüştür.

Son olarak 2019 yılında Gulf Sigorta’ta Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak şirketin teknoloji yenileme ve mobil uygulama projelerini yöneten Serkan Avcı, 5 Eylül 2022 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne Merkez Müdürü olarak atanmış olup, halen bu görevini sürdürmektedir.

Salih TAŞYON

Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu Direktörü /
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Kimya Lisansını tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde İşletme ihtisası yaptı.Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı'nda Kaza ve Oto Sigortaları bölümünü bitirdi.
İş hayatına Pepsi'de kalite kontrol mühendisi olarak başladı. Sigorta sektörüne Müşteri temsilcisi olarak başladığı Aksigorta'da Acenteler Pazarlama, İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü ve Hasar Müdürlükleri'nde 9 yılı yönetici olmak üzere toplam 15 yıl çalıştı. 2013 yılında Zurich Sigorta'ya Oto Hasar Müdürü olarak katıldı.
2015 yılında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde kurulan SİSEB' e (Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu) Direktör olarak göreve başladı ve halen bu görevi sürdürmektedir. Sabancı Holding Yönetici aday programı çerçevesinde birçok kişisel gelişim eğitimi aldı.
2018 Mart ayı itibariyle, ACFE (Association Certified Fraud Examiners) TURKEY – USİUD (Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği) derneğinde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Erkan ŞEN

Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü /

Ege Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı eğitimini tamamlamıştır. Kişisel Gelişim, Danışmanlık, ITIL Foundation ve Cobit sertifikalarına sahiptir. İş hayatına GIC Dünya Sigorta A.Ş. de (Bayındır Sigorta) Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak başladı. Daha sonra Batı Sigorta’da Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Sistem Analiz Müdürü olarak Zürich Sigorta da uzun yıllar Bankalar, SBM ve Sigortacılık alanında bir çok projeye imza attı.
2017 yılında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nde Analiz Müdürü olarak göreve başladı. 2018 temmuz ayı itibariyle Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

İbrahim GÖKALP

Teknoloji Operasyon Direktörü /
Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde Lisansını, Yeditepe Üniversitesi İşletme (MBA) Bölümü'nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. İş hayatına 1995 yılında Intertech şirketinde Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Oyakbank ve Yapı Kredi Bankası'nda Kıdemli Yazılım Geliştirme Mühendisi ve Proje Yöneticisi, BilgeAdam Teknoloji'de Kıdemli Yazılım Danışmanı, Turkcell Superonline ve Turkcell Teknoloji Araştırma ve Geliştirme'de Network, CRM, Call Center, Mobil Satış Çözümleri ve Sağlık Çözümleri bölümlerinde Yönetici olarak görev yapmıştır. Temmuz 2021 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup, halen Teknoloji Operasyon Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

Yusuf ÖZER

Bilgi Güvenliği Direktörü /
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisansını tamamladı. İş hayatına Fortis Bank'ta Uygulama Yönetimi Yönetici Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Akbank'ta Sistem Mimarı, TTNET'te Uygulama Müdürü, Ayrotek'te Teknik Hizmetler ve Satış’tan sorumlu Grup Müdürü olarak görev yaptı. Profesyonel iş hayatıyla birlikte Bilgi Üniversitesi Liderler Okulu programından mezun oldu, Medipol Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak ders verdi. Temmuz 2018 itibarıyla Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup, Bilgi Güvenliği Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

A.Onur AKDOĞAN

İç Denetim Kıdemli Müdürü /

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nde Johnson and Wales Üniversitesinde Global İşletme Liderliği ve Finansal Yönetim alanlarında MBA çalışmalarını tamamlamıştır. İş hayatına 2009 yılında Ankara Sigorta’da başlayan Akdoğan, Ankara Sigorta’da İç Kontrol ve Risk Yönetim Departmanının kurulmasında rol almış ve İç Denetim Departmanında çeşitli görevlerde yer almıştır. 2011-2018 tarihleri arasında Ergo Sigorta İç Denetim Müdürlüğünde çeşitli pozisyonlarda görev alan Akdoğan, governance vb. projelerde etkin olarak rol almış ve danışmanlık desteği de sağlamıştır. Mart 2018 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup, İç Denetim Kıdemli Müdürü görevini sürdürmektedir.