Suistimal ile Mücadele Farkındalık Haftası

 

SBM SİSEB olarak Suistimal ile Mücadele Farkındalık Haftası sebebi ile 07.11.2018 tarihinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ve ACFE- USİUD  (Association of Certified Fraud Examiners - Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği) iş birliği ile  “Evrakta Sahtecilik Eğitimi” Sigorta şirketi Hayat ve Hayat Dışı branşlarındaki uzman katılımcıların bir araya geldiği eğitimimiz başarıyla tamamlanmıştır.

Emekli Emniyet Müdürü Grafoloji ve Sahtecilik Uzmanı Sn. İsmail Özkan’ ın eğitmenliğini yaptığı katılımcıların keyifle dinlediği eğitimde örnek vakalar ile değerlendirmeler yapılmış olup eğitim sonunda sertifikaları verilmiştir.

Eğitim sonrası şirketler bu eğitimlerin devam etmesini sektöre büyük ölçüde katma değer sağladığını ifade ederek memnun bir şekilde ayrılmışlardır.

Sigorta Sahtecilikleri ile Etkin Mücadele konusunda farkındalığın artırılması ve sigorta sahteciliğinin bir suç olduğu algısının yaratılması hususunda sigorta şirketi çalışanlarına kendilerini geliştirebileceği eğitimlerimiz devam edecektir.