SBM “BT Günleri” Etkinliğinde Sigorta Şirketlerini Buluşturdu.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi “SBM-BT Günleri” etkinliği kapsamında 28.02.2018 tarihinde Marriott Hotel Asia’da Sigorta Şirketleri Bilgi Teknolojilerine yön verenleri ile bir araya geldi.

Sigorta şirketlerinin bilgi teknolojileri yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda sektöre devam etmekte olan ve planlanan yeni projelerin tanıtımları yapıldı.

Deneyimli spiker Berrak Ataşen’in sunumu ile başlayan etkinlikte;

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Genel Müdürü Sn. Murat Hakseven açılış konuşmasına,

“ İnsanların çoğu duvar, çok azı da aralarında köprü kurarlar.” “Biz bugün Sektörümüz ile aramızda köprü kurmak için bir araya geldik” mesajı ile iletişime verdiği önem ile başlayan Sn.Hakseven Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi olarak Türk Sigorta Endüstrisinin verisini standartı belirlenmiş olarak toplayarak veriyi güvenlikli bir şekilde saklamak ve sektörün sağlıklı fiyatlama yapabilmesi için güvenilir, anlamlı bilgi ve istatistik sunmanın ana misyonları olduğunu, bu veriyi işleyip bilgiye dönüştürmek ve bu veriyi korumak ile ilgili her türlü teknolojiyi desteklemek ve geliştirmenin de vizyonları olduğunu ifade etmiştir.

 “Veri, sadece ham petroldür, rafine edilmezse, değeri vardır ama kullanılabilir değildir” diyen Sn.Hakseven bu çerçevede gün geçtikçe merkezde bulunan sigorta verilerinin daha anlamlı ve güvenilir bilgi haline getirme çalışmalarına devam ettiklerini ifade ettiler.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin Direktörleri Sn. Salih TAŞYON (SİSEB), Sn. Ceyhun ULU (Sigortacılık Çözüm Geliştirme), Sn. Alp ERTUNGA (Teknoloji ve Altyapı) proje sunumların da değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte, çözüm odaklı  olduklarını suistimalleri önleyici, güvenli bilgiye hızlı erişim ile verilerin daha düzenli bir şekilde sunmak üzere sektörün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeler yaptıklarını ifade ettiler.

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Sn. Mehmet ABACI moderatörlüğünde, Sn. Ayhan SAY (Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş.), Sn. Hüseyin DİKMEN (AXA Sigorta A.Ş.) Sn. Mehmet TERTİPLİ (Ray Sigorta A.Ş.), Sn. Ramazan KALKAN’ın  (Neova Sigorta A.Ş.) katılımları ile gerçekleşen “SBM’den Beklentiler” adlı soru-cevap şeklinde yapılan panel sonrası öğle yemeği ile etkinlik tamamlanmıştır.

Etkinlik sonrası şirketler bu tür sıcak geçen toplantıların devam etmesi, sektöre katma değer sağlayacak bu projelerin en kısa sürede hayata geçirilmesinin önemli olduğunu ifade ederek memnun bir şekilde ayrılmışlardır.