Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Murat Hakseven

Murat HAKSEVEN
Merkez Müdürü / İcra Kurulu Başkanı

İş hayatına bankacılık sektöründe bilgi teknolojileri alanında başladı. Kamu ve özel sektör kurumlarında Network Uzmanı, Sistem Analisti, Yazılım Uzmanı, Veri Tabanı Yöneticisi, Proje Yöneticisi, Bilgi Teknolojileri Bölüm Yöneticiliği, Yazılım ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev aldı. Üst düzey yöneticilik görevlerinin yanı sıra, Yazılım Güvenilirlik Modelleri ve Yazılım Geliştirme Metodolojileri konularında akademik çalışmalarda da bulundu.

Bileşim A.Ş' de Operasyonlar Grubu'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Hakseven, son olarak Bileşim A.Ş' de Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevindeydi. Temmuz 2017 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne Merkez Müdürü olarak atandı ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Hakseven, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümü'nde Yüksek Lisans yaptı.


Yunus Nadi ERDEMİR - Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü

Alp ERTUNGA
Teknoloji ve Altyapı Direktörü / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İşletme dalında yüksek lisans derecesini yaptı.

İş hayatına 2001 yılında, Fortis Bank tarafından satın alınan Türk Dış Ticaret Bankası'nda başladı ve Yazılım Geliştirme Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Anadolubank'ta Proje Lideri olarak Temel Bankacılık Yazılım Geliştirme ekibinde yer aldı. Bankpozitif'te Uygulama Yöneticisi, BNP Paribas Cardif'te Proje Yönetim Ofisi Müdürü görevlerini gerçekleştirdikten sonra EY (eski adı ile Ernst & Young) firmasında Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı ekibine Müdür olarak katıldı. Aralık 2016 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesine katılmış olup görevini sürdürmektedir.​

Salih TAŞYON - Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu / Büro Müdürü İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Salih TAŞYON
Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Direktörü / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Kimya Lisansını tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde, İşletme ihtisası yaptı. Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı'nda Kaza ve Oto Sigortaları bölümünü bitirdi. Sabancı Holding Yönetici aday programı çerçevesinde birçok kişisel gelişim eğitimi aldı.

İş hayatına Pepsi'de kalite kontrol mühendisi olarak başladı. Müşteri temsilcisi olarak başladığı Aksigorta'da Acenteler Pazarlama, İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü ve Hasar Müdürlükleri'nde 9 yılı yönetici olarak toplam 15 yıl çalıştı. 2013 yılında Zurich Sigorta'ya Oto Hasar Müdürü olarak katıldı. 2015 yılı Mayıs ayında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde kurulan SİSEB'e (Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu) Büro Yöneticisi olarak atandı ve halen bu görevi sürdürmektedir.​

Ceyhun ULU

Ceyhun ULU
Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Ortadoğu Üniversitesinde Bilgi Teknolojileri üzerine Yüksek lisansını tamamladı.

İş hayatına Şeker Sigorta Bilgi İşlem Departmanında Yazılım Uzmanı olarak başladı, takiben sırasıyla Akdeniz Sigorta’da Yazılım Uzmanı, Bentaş Yazılım’da Yazılım Uzmanı, Liberty Sigorta’da  Proje Lideri ve Müdür Yardımcısı, SBN Sigorta’da Bilgi Teknolojileri Müdürü, Ankara Sigorta’da Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü ve Hayat ve Emeklilik’te Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü görevlerini üstlendi. Bu süre zarfında Elementer Sigortacılık, Hayat Sigortacılığı ve Bireysel Emeklik sektörlerinde değişik büyüklükteki çok sayıda projenin başarı ile hayata geçirilmesinde aktif rol aldı.

Ağustos 2017’den itibaren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Rıdvan KILAVUZ - Finans ve Satınalma Müdürü

Rıdvan KILAVUZ
Mali ve İdari İşler Müdürü / İcra Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini, Muhasebe Denetimi bölümünde lisans üstü eğitimini tamamladı. SMMM ünvanı, SPK Bağımsız Denetim lisansı, Risk Yönetimi Güvence sertifikası ve KGK Bağımsız Denetçi yetkisine sahip olup, Ernst&Young ve Türk Telekom Grubu'nda finansal ve operasyonel denetim faaliyetlerinde görev aldı. Mayıs 2013’den itibaren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde görev yapmaktadır.

Rıdvan KILAVUZ - Finans ve Satınalma Müdürü

Suat TAŞTEKİN
İnsan Kaynakları Müdürü / İcra Kurulu Üyesi

2002 yılında çalışma hayatına başlayan Suat Taştekin, KİPAŞ Holding, Güral H​​olding ve Novartis Pharma'da çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Ocak 2013'ten itibaren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nde İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Suat Taştekin, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler eğitimi almıştır.​