Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Murat Hakseven

Murat HAKSEVEN
Merkez Müdürü / İcra Kurulu Başkanı

İş hayatına bankacılık sektöründe bilgi teknolojileri alanında başladı. Kamu ve özel sektör kurumlarında Network Uzmanı, Sistem Analisti, Yazılım Uzmanı, Veri Tabanı Yöneticisi, Proje Yöneticisi, Bilgi Teknolojileri Bölüm Yöneticiliği, Yazılım ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev aldı. Üst düzey yöneticilik görevlerinin yanı sıra, Yazılım Güvenilirlik Modelleri ve Yazılım Geliştirme Metodolojileri konularında akademik çalışmalarda da bulundu.

Bileşim A.Ş' de Operasyonlar Grubu'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Hakseven, son olarak Bileşim A.Ş' de Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevindeydi. Temmuz 2017 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne Merkez Müdürü olarak atandı ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Hakseven, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümü'nde Yüksek Lisans yaptı.


Yunus Nadi ERDEMİR - Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü

Alp ERTUNGA
Teknoloji ve Altyapı Direktörü / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

İş hayatına Türk Dış Ticaret Bankası'nda Yazılım Geliştirme Müdür Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Anadolubank'ta Temel Bankacılık Yazılım Geliştirme Proje Lideri, Bankpozitif'te Uygulama Yöneticisi, BNP Paribas Cardif'te Proje Yönetim Ofisi Müdürü görevlerini gerçekleştirdikten sonra EY (Ernst & Young) firmasında Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı ekibinde Müdür olarak görev aldı.

Aralık 2016 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup Teknoloji ve Altyapı Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

Ertunga, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümününden lisans derecesine, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme bölümünden yüksek lisans derecesine, TOGAF Enterprise Architect ve ITIL Practitioner sertifikalarına sahiptir.

Salih TAŞYON - Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu / Büro Müdürü İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Salih TAŞYON
Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Direktörü / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

İş hayatına Pepsi'de kalite kontrol mühendisi olarak başladı. Sigorta sektörüne Müşteri temsilcisi olarak başladığı Aksigorta'da Acenteler Pazarlama, İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü ve Hasar Müdürlükleri'nde 9 yılı yönetici olmak üzere toplam 15 yıl çalıştı. 2013 yılında Zurich Sigorta'ya Oto Hasar Müdürü olarak katıldı. 2015 yılında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde kurulan SİSEB' e (Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu) Direktör olarak göreve başladı ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Taşyon, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Kimya Lisansını tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde İşletme ihtisası yaptı. Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı'nda Kaza ve Oto Sigortaları bölümünü bitirdi. Sabancı Holding Yönetici aday programı çerçevesinde birçok kişisel gelişim eğitimi aldı.

Erkan ŞEN
Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü/İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

İş hayatına GIC Dünya Sigorta A.Ş. de (Bayındır Sigorta) Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak başladı.  Daha sonra Batı Sigorta’da Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Sistem Analiz Müdürü olarak Zürich Sigorta da uzun yıllar Bankalar, SBM ve Sigortacılık alanında bir çok projeye imza attı.

2017 yılında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nde Analiz Müdürü olarak göreve başladı.

2018 temmuz ayı itibariyle Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

Şen, Ege Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı eğitimini tamamlamıştır. Kişisel Gelişim, Danışmanlık, ITIL Foundation ve Cobit sertifikalarına sahiptir. 

Berk BACAKOĞLU
Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

İş hayatına Nexus Software şirketinde çeşitli uluslararası projelerde Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak başladı. Daha sonra Acıbadem Sigorta'da ve BT Grup şirketlerinde Proje Takım Lideri, Turkcell A.Ş'de Veri Ambarı ve İş Zekası Proje Sorumlusu ve Akbank A.Ş'de BT Kurumsal Mimari’de görev aldı.

Ağustos 2018 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

Bacakoğlu, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Lisansını, Yeditepe Üniversitesi İşletme (MBA) Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Kurumsal Mimari, İş Zekası, Big Data, Altyapı (Framework) Geliştirme, Web Uygulama Geliştirme, Veri Yönetişimi ve Kalitesi, Yüksek Performanslı Analitik, Veri Tabanı Modellemesi alanlarında uzmandır.

Rıdvan KILAVUZ - Finans ve Satınalma Müdürü

Rıdvan KILAVUZ
Mali ve İdari İşler Müdürü / İcra Kurulu Üyesi

İş hayatına Ernst&Young denetim firmasında başladı. Türk Telekom Grubu'nda finansal ve operasyonel denetim alanında görev aldı.

2013 yılında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde Mali ve İdari İşler Müdürü olarak göreve başladı ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Kılavuz, Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde lisans ve Muhasebe Denetimi bölümünde lisansüstü eğitimini tamamladı. SMMM ünvanı, SPK Bağımsız Denetim lisansı, Risk Yönetimi Güvence sertifikası ve KGK Bağımsız Denetçi yetkisine sahiptir.