Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Global Business Excellence Awards 2016'da 3 Büyük Ödül​

SBM, Dünyanın en yüksek profilli ödülleri arasında kabul edilen, sahip oldukları yüksek profil sebebi ile bu ödüller dünyanın dört bir yanından uluslararası özel sektör ve kamu firma ve kuruluşlarından ve aynı zamanda dinamik ve yenilikçi KOBİ'lerden çok sayıda başvuru alan Global Business Excellence Award'ta SBM 3 büyük ödül kazandı.​

SBM'in ödül aldığı kategoriler:

  1. "Mükemmel Yönetici" ödülleri kategorisinde Aydın Satıcı birincilik ödülü
  2. "Mükemmel İnovasyon" ödülleri kategorisinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi birincilik ödülü
  3. "Mükemmel Yeni Ürün/Hizmetler" ödülleri kategorisinde Mobil Kaza Tutanağı uygulaması birincilik ödülü​

Stevie Awards 2016'da 6 Ödül

​SBM, Dünyanın tek uluslararası iş ödülleri programı olan ve dünyanın en başarılı kurumlarını ve yöneticilerini ödüllendiren The Stevie Awards'ta 6 ödül aldı. 3 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz ödül kazanan SBM, böylelikle inovasyon ve teknoloji alanındaki başarılarını uluslararası arenada, alanında en büyük isimlerin yarıştığı bir platformda tescillemiş oldu.​

SBM'in ödül aldığı kategoriler:

  1. "Yılın Yöneticisi" ödülleri kategorisinde "Sigortacılık" dalında Aydın Satıcı "ALTIN",
  2. "Yılın Şirketi" ödülleri kategorisinde "Sigortacılık" dalında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi "ALTIN",
  3. "App" ödülleri kategorisinde, "En İnovatif Uygulama" dalında Mobil Kaza Tutanağı uygulaması "ALTIN",
  4. "En İnovatif Şirket" ödülleri kategorisinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi "GÜMÜŞ",
  5. SBM İnsan Kaynakları Departmanı, "Yılın İnsan Kaynakları" dalında "BRONZ"
  6. SBM BT Servis Yönetimi  Departmanı, "Yılın IT Departmanı" dalında "BRONZ"

Stevie Ödülleri Hakkında

Dünyanın en saygın iş ödüllerinden biri olan Stevie Ödülleri, 2002 yılından bu yana uluslararası şirket ve organizasyonları yıl içinde gösterdikleri performans ve sosyal hayata yansıyan pozitif katkıları çerçevesinde ödüllendiriyor. Amerikan İş Ödülleri (American Business Awards), Uluslararası İş Ödülleri (International Business Awards), Stevie İş Kadınları Ödülleri (Stevie Awards for Women in Business) ve Satış ve Müşteri Hizmetleri Stevie Ödülleri (Stevie Awards for Sales & Customer Service) olmak üzere toplam dört program dâhilinde verilen Stevie Ödülleri, dünyanın dört bir yanındaki üstün kurumsal performansları ön plana çıkarıyor.

İnovalig 2015 Şampiyonluk Ödülü

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen İnovaLİG Yarışması'nda, sigorta sektörünün teknoloji gücü SBM inovatif çalışmaları ile 488 şirket arasında yapılan jüri değerlendirmesinde ​"İnovasyon Yaşam Döngüsü" kategorisinin şampiyonu oldu. SBM'nin Merkez Müdürü Sayın Aydın Satıcı birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.​

İnovalig Ödülleri Hakkında

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin uluslararası yönetim danışmanlığı firması A.T. Kearney'nin işbirliğiyle gerçekleştirdiği Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile şirketler hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışıyor hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı buluyor.

İnovaLİG ile Avrupa'da 17 ülkede uygulanan ve A.T. Kearney'nin yürüttüğü IMP3rove metodolojisine dayanan bir kurguyla, A.T. Kearney işbirliğiyle oluşturulan İnovaLİG programı ile Türkiye'deki firmaların inovasyon karnelerini çıkarılarak her yılın inovasyon liderleri belirleniyor.

İnovaLİG'de yer alan firmalar hem Türkiye hem de Avrupa standartlarında inovasyon karnelerini elde ediyor. Dolayısıyla, bu program ile şirketlerin organizasyonlarına ve günlük operasyonlarına inovasyon kültürünü yerleştirmeleri için oldukça önemli bir fırsat sunuluyor.​

SAP 2015 Fast Delivery Ödülü​

SBM'de başarıyla hayata geçen SAP ERP projesi kapsamında Muhasebe, Finans, Satınalma, Bütçe Yönetimi ve İnsan Kaynakları süreçleri arasında entegrasyon sağlanmıştır.​

Merkezimiz başarıyla hayata geçirdiği bu proje ile kalite prensiplerini en doğru şekilde uygulayan kurumlar arasında yer alarak ödüle layık görüldü.

SAP Kalite Ödülleri Hakkında

SAP Kalite Ödülleri, her yıl 3 farklı kategoride SAP uygulamalarının implementasyonunda üstün başarı gösteren şirketlere zorlu bir seçim süreci sonrasında verilmektedir.​

2015 Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler Kategorisi eTR Ödülü

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından 12.’si düzenlenen eTR ödüllerinde "Kamudan Vatandaşa eHizmetler" kategorisinde Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, SBM tarafından geliştirilen "Mobil Kaza Tutanağı" uygulaması ile birincilik ödülü kazandı.

Barselona-HP Discover 2013 "Yılın BT Dönüşüm Projesi Ödülü" 

​​​hp-bt-donusum-odulu-2013-slide.jpg
SBM, Barcelona'da düzenlenen HP Discover 2013'te, Yılın BT Dönüşüm Projesi ödülüne layık görüldü.​

2013 yılında devreye aldığı büyük ve başarılı projelerle dikkatleri üzerine çeken ve kurumsal IT olgunluğunu hızla yukarılara taşıyan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), Barselona'da düzenlenen HP Discover 2013 kapsamında "Yılın BT Dönüşüm Projesi" ödülüne layık görüldü. 

Sektörün "Bilgi Merkezi" olarak anılan, veri merkezini uluslararası IT standartlarını gözeterek yeniden dizayn eden SBM; ana veri tabanı ve iş zekası sistemlerini, donanım alt yapısını, yazılım, bilgi güvenliği ve 7x24 sunduğu servislerini baştan şekillendirerek sektöre sundu.

2011 Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler Kategorisi eTR Ödülü


​2011 yılında AVEA ana sponsorluğunda TBMM’de düzenlenen 9. eTR ödüllerinde "Kamudan Vatandaşa eHizmetler" kategorisinde Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, SBM tarafından geliştirilen "OtoKontrol 5664 SMS Sorgulama Projesi" ile birincilik ödülü kazanmıştır.

2011 yılında Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından dördüncüsü düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması'nda, “Otokontrol 5664 SM​S Sorgulama Projesi” "Bronz Ödül"e layık görülmüştür.

2008 yılında düzenlenen 6. eTR ödüllerinde "Kamudan Vatandaşa eHizmetler" kategorisinde Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, SBM tarafından geliştirilen "Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı Uygulaması" ile birincilik ödülü kazanmıştır.

2007 yılında düzenlenen 5. eTR ödüllerinde "Kamudan Vatandaşa eHizmetler" kategorisinde Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü "TRAMER" web sitesi ile birincilik ödülü kazanmıştır.

Web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projeleri değerlendirmek amacıyla 2002 yılından itibaren düzenlenen Altın Örümcek Ödüllerinde, 2006 yılında SBM 3 farklı dalda ödül kazanmıştır. SBM, "Trakid" web sitesi ile "Eğitim" dalında ve "Tramer" web sitesi ile "Sigortacılık" dalında 2.'lik, "Traport" web sitesi ile "Kamu Kurumu" dalında 3.'lük ödülüne layık görülmüştür.

eTR Ödülleri Hakkında

Ülkemizde de son yıllarda popülerliğini arttıran eDevlet uygulamaları; Bilgi ve İletişim Teknolojileri'ni kullanarak devlet hizmetlerini vatandaşın, iş dünyasının ayağına götürmek ve daha etkin ve verimli bir yönetime ulaşmak amacıyla kullanılmaya başlamıştır.

eDevlet kavramı, kamu kurumlarının (kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları dahil) merkez ve taşra teşkilatlarında, yasama ve yargı erklerinde uygulanabileceği gibi, yerel yönetimlerde de uygulanabilir ve kamudan vatandaşa (G2C), kamudan iş dünyasına (G2B) ve kamudan kamuya (G2G) işlev görebilir.

eDevleti otomasyon projelerinden ayıran temel farklılık, eDevlet projelerinin iş süreçlerini yeniden tanımlayan, vatandaşın, iş dünyasının ve kamu çalışanının erişimine açık projeler olmalarıdır.

TÜSİAD ve TBV yukarıda belirtilen noktaları göz önüne alarak 2003 yılından itibaren başarılı uygulamaları değerlendirerek eTR ödüllerini dağıtmaya başlamıştır.​