Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
4.12.2015

3-4-5 Aralık 2015 tarihlerinde İnovasyon Haftası'nda SBM standı ziyaretçilerini ağırladı.

​​

"Türkiye İnovasyon Haftası", "Sınırsız inovasyon, sınırsız potansiyel" sloganıyla yapıldı​.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) bu yıl dördüncüsünü düzenlediği ‘Türkiye İnovasyon Haftası' etkinlikleri 3-4-5 Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Dünyada ve Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyoneller, sanayiciler, akademisyenler ve üniversite öğrencileri bir araya geldi.

Türkiye İnovasyon Haftası, İstanbul'da başarıyla tamamlanırken, etkinlikleri yaklaşık 50 bin kişi izleyerek yeni bir rekor yaşandı.

İnovasyon Haftası'nda SBM

3 gün süren etkinlikte SBM standı yoğun ilgi gördü. 1000'in üzerinde kişiye geliştirdiğimiz Mobil Kaza Tutanağı, Kaza Yoğunluk Haritası ve  5664 SMS Servisleri uygulamalarımız hakkında bilgi vererek, yaklaşık 200 kişi ile demolar gerçekleştirdik.

Standımızı vatandaşların yanı sıra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş​, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş​ ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi​​ de ziyaret etti.​

inovasyon haftası, inovasyon, tim

İnovasyon Haftası hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.​


İNOVALİG 2015 Şampiyonu SBM oldu!​

Türkiye İnovasyon Haftası'nın etkinlikleri arasında yer alan ve dünyanın inovasyon şampiyonlarının belirlendiği ‘Küresel IMP³rove Ödülleri'ni Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Bakanı Elitaş ve TİM Başkanı Büyükekşi birlikte verdi. Bu yıl ilk kez İstanbul'da verilen ‘Küresel IMP³rove Ödülleri', Büyük Firmalar ve Kobi Grubu kategorilerinde gerçekleştirildi. İki ayrı kategoride finale kalan 10 firma arasındaki Grupo Fleury, Labris, Arçelik, Action, Fidko, Solwa, Tarkett, PICC, Cosberg, Rosenbauer yarıştı. Burada  Büyük Firmalar kategorisinin şampiyonu Fransa'dan Tarkett, Kobi Grubu kategorisinin şampiyonu ise İtalya'dan Cosberg firması oldu. Büyük firmalar finalistleri kategorisinde Türkiye'yi temsil eden Arçelik adına başarı ödülünü Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Büyükekşi'den aldı.

TİM tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen  İnovaLİG Ödül Töreni'nde de 5 ayrı kategoride şampiyonlar ödüllendirildi. Burada ise İnovasyon Stratejisi kategorisinde Kordsa Global, İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü kategorisinde İETT, İnovasyon Döngüsü kategorisinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi,  İnovasyon Kaynakları kategorisinde MİR Ar-Ge, İnovasyon Sonuçları kategorisinde ise Teklas birinci oldu.​​​

İnovalig hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya