Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
26.5.2016

SBM Merkez Müdürü Aydın Satıcı'nın BİLGİ Dergisi 7. sayısı için kaleme aldığı yazısı.

sigortam360, sigorta bilgi ve gözetim merkezi,rekor büyüme performansı, Aydın Satıcı, sigortaRekor Büyüme Performansı ​​(4 Yılda %600 Büyüme​)​

Şirketimizin aktif büyüklüğü 2016 ilk çeyreğinde bir önceki yıl ilk çeyreğine göre %39 artış göstererek 17,5 milyon TL'ye ulaşmıştır. Aynı dönemde gelir performansı %30 artış göstermiştir. 2015 yıl sonunda bir önceki yıla göre satış gelirleri %21 büyüme performansı kaydetmiştir. 2016 ilk çeyrek sonuçlarına göre şirketin kârlılığı %32 artmıştır. Sürdürülebilir büyümenin en önemli etkeni müşterilerimiz ve müşteri memnuniyetidir. 2015 yılında müşteri sayımız da 2014 yılına göre %114 artış göstererek, 1,61 milyondan 3,44 milyona ulaşmıştır. 2015 yılında 193.000 kurumsal, 3,24 milyon bireysel müşteriye hizmet verilmiştir. Şirketimiz her yıl sürekli büyüyen bir performans gösterek 2016 ilk çeyreğinde 4 yıl önce aynı döneme göre satış gelirleri %611 artmıştır.

sigortam360, sigorta bilgi ve gözetim merkezi,rekor büyüme performansı, Aydın Satıcı, sigorta Güçlü insan kaynağı ve bilgi teknolojileri altyapısı, inovasyon yaklaşımı ve şirket içi dinamizminden kaynaklanan SBM'nin rekor büyüme performansı, Yönetim Kurulları'nın, İcra Kurulları'nın ve tüm SBM çalışanlarının uyum içinde başarı odaklı çalışması sonucunda gerçekleşmiştir.

Ürün geliştirme süreçlerinin mükemmelliği, hızlı, kaliteli, doğru ve etkin ürün geliştirilmesini sağlamıştır. 2015 yılında geliştirilen yeni ürünler satış rakamlarına pozitif etki yapmıştır. Geçmiş yıllarda SMS üzerinden sunulan araç hasar, kaza tutanağı, ödemeyi yapacak sigorta şirketi, trafik poliçe sorgulama ürünlerine yeni ürünler 2015 yılında eklenmiştir. Müşteriler tarafından çok beğenilen araç detay ve değişen parça sorgulama servisleri, büyümeye %15 pozitif etki yapmıştır. sigortam360, sigorta bilgi ve gözetim merkezi,rekor büyüme performansı, Aydın Satıcı,sigortaVefat eden kişilerin hangi sigorta şirketinde hayat sigortası poliçesi olduğunu sorgulamaya yarayan servisimiz önemli bir hizmeti yerine getirmektedir. Diğer taraftan yaklaşık 16 milyon trafik poliçesi sahibini ilgilendiren zorunlu trafik poliçesi bitiş tarihini hatırlatma servisimiz milyonlarca araç sahibini beklenmedik anda mağdur olmaktan kurtarmaktadır.

2016 yılında Türkiye'ye kazandırdığımız yeni markamız SİGORTAM360 sigortalıların sigorta ile ilgili her açıdan 360 derece hizmet almasını hedeflemektedir. 2016 Mart ayında resmi lansmanı yapılan SİGORTAM360 kısa sürede 15.000 üye sayısına ulaşmıştır. Müşteri sayımızın yıl sonuna kadar 1 milyona ulaşmasını bekliyoruz. sigortam360, sigorta bilgi ve gözetim merkezi,rekor büyüme performansı, Aydın Satıcı, sigortaSİGORTAM360 üzerinden 30 milyon Hayat, 16 milyon Trafik, 6 milyon Kasko, 3 milyon Sağlık ve diğer sigorta poliçelerine sahip olan kişi ve kurumlar poliçelerini takip edebilir, kaza tutanağı bilgilerine ulaşabilir, en yakın acenteyi bulabilir, eksper atayabilir ve trafik poliçesi prim fiyatlarını şirket bazlı karşılaştırarak poliçe satın alırken daha doğru karar verebilir.

​​SİGORTAM360.COM​ ve SİGORTAM360 Mobil uygulamalarının en önemli avantajı yapılan işlemlerin elektronik ortamda saklanması ve daha sonra tekrar ulaşılabiliyor olması, toplu araç sorgusunun yapılabilmesi, her yerden kolayca erişilebilmesi, kontör satın alımından sonra kolayca ve hızlıca işlem yapılabilimesi ve ücret olarak 5664 SMS servisine göre %20 daha avantajlı olmasıdır.

2016 yılında yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. Araçların sigortasız kaldığı dönemi gösteren KASKOSUZ servisini çok yakında hayata geçiriyoruz. Benim çok önemsediğim ve dünya'da ilk olacak olan kişisel ve kurumsal skor kart uygulaması 2016'nın en önemli projesi ve ürünü olacak. Kişisel bilgileri ile sisteme üye olan kişiler SBM bünyesinde tutulan tüm sigorta poliçelerine tek ekranda ulaşabilme, detayları sorgulayabilme ve sigorta ile ilgili tüm işlemlerini takip edebilme imkanına kavuşacaklardır.

SBM, büyüme performansını istikrar ile sürdürmeye ve ülkemize değer katmaya devam edecektir.​​

Sosyal Medya