Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
5.10.2016

SBM, dünyanın en prestijli iş dünyası ödüllerinden International Stevie Awards’da “App” ödülleri kategorisinde, “En İnovatif Uygulama” dalında Mobil Kaza Tutanağı uygulaması ile “ALTIN” ödülün sahibi oldu.

​​Bu yıl 13.sü düzenlenen ve iş dünyasındaki birçok başarının farklı alanlarda ödüllendirildiği küresel organizasyon olan Stevie Awards ödüllerini kazananlar belli oldu.​

Altın, gümüş ve bronz dallarında verilen ödüller için 60'tan fazla ülkeden 3 bin 800 kurum ve yönetici yarıştı. Dünya çapındaki organizasyonda yarışan kurumlar; inovasyon, IT, pazarlama, insan kaynakları, müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler gibi pek çok kategoride değerlendirildi.

SBM'nin geliştirdiği dünyada ilk ve tek olan Mobil Kaza Tutanağı uygulaması, Altın ödül kazanarak SBM'nin inovasyon ve teknoloji alanındaki başarılarını uluslararası arenada, en büyük isimlerin yarıştığı bir platformda tescillenmesini sağladı.

Stevie Awards Jürisinin Mobil Kaza Tutanağı Yorumları:

''Diğer pazarlarda da çalışabilecek mükemmel bir fikir: Daha önce böyle bir uygulama görmemiştim, gerçekten sürücülerin hayatını kolaylaştıran harika bir uygulama.''

''Beraberindeki video örnekleriyle birlikte çok etkileyici bir uygulama''

''Kamu hizmetini ve güvenliğini artıran çok etkili bir uygulama. Kaza anında harcanan süreyi düşürmesi, çözümün faydasını göstermekte.''

''Bu ilham verici bir başarı hikayesi. Başarılarınızın devamını dilerim.''

''Çok zekice hazırlanmış, inovatif ve kullanması çok kolay bir uygulama.''

''Trafik çok önemli bir sorun. Bu sorun hakkında düşünmek bile teşekkür etmek için yeterli. Başarılar.''

''Mükemmel bir uygulama. Basit tasarımı uygulamayı kullanacak potansiyel binlerce sürücüye çok yardımcı oluyor. Bürokrasiyi ortadan kaldırması ve işlemleri hızlandırması da muhteşem."

''Harika tasarım. Butonlarına, basitliğine ve kaza senaryosu çizim ekranına bayıldım. Bulanık backgroundlar zevkle kullanılmış. Tebrikler!''

''Mükemmel bir fikir. Zamanı ve dokümantasyonu azaltan çok kullanışlı bir çözüm.''​​

Dünyada ilk ve tek Mobil Kaza Tutanağı!

​Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen "Mobil Kaza Tutanağı" uygulaması ile kaza tutanakları akıllı telefonlardan doldurulabiliyor. Dünyada bu alanda geliştirilen "ilk ve tek uygulama" olma özelliği taşıyan Mobil Kaza Tutanağı, 2014 yılından beri vatandaşların kullanımında.

Mobil uygulamayı kullanan sürücülerin artık araçlarında güncel kaza formu ve kalem taşımasına gerek bulunmuyor. Kaza tespit tutanağını düzenlemek için kaza yerinde sadece bir akıllı telefon bulunması yeterli oluyor. Uygulama sayesinde vatandaşlar maddi hasarlı kazalarda tutanak doldurma işlemini akıllı telefonlardan hızlıca yapabiliyor. Mobil Kaza Tutanağı ile, 100 dakika süren tutanak hazırlama süreci 10 dakiya iniyor ve kazaların sebebiyet verdiği trafik sıkışıklıkları büyük ölçüde engelleniyor.

​​Yalnızca araç plakası ve T.C. kimlik numarasının girilmesi ile birçok bilgi otomatik olarak geliyor ve form uygulama üzerinden kolayca doldurulabiliyor. Uygulamadaki yönlendirmeler sayesinde Kaza Tutanağı bilgilerindeki hatalar da minimuma indirgenmiş oluyor.

Mobil Kaza Tutanağı hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sosyal Medya