Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.5.2013

14 milyon vatandaşın üye olduğu e-Devlet Kapısı'nda, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin 150 milyon adet trafik poliçe kaydı sorgulanabilecek.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) olarak misyonlarımızdan biri hatta belki de en önemlisi olan sigorta bilincini yaygınlaştırma çalışmalarına yeni bir hizmet ile devam ediyoruz.

Kamu hizmetlerinin elektronik ortamdan güvenli ve etkin bir şekilde tek noktadan erişimini sağlayan e-Devlet Kapısı SBM ile ortak paydada buluştu. SBM, havuzunda bulunan 150 milyon trafik poliçe kaydı e-Devlet Kapısı'na kayıtlı 14 milyon vatandaşın hizmetinde.

Hazine Müsteşarlığı, Türksat A.Ş., Türkiye Sigorta Birliği (TSB) ve Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) işbirliğiyle hayata geçirilen "e-Devlet Kapısı'na Hizmet Entegrasyonu" imza töreni 14 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul'da gerçekleşti. Bu hizmet, Türksat Genel Müdürü Sayın Dr. Özkan Dalbay, TSB Başkanı Sayın Recep Koçak ve Merkez Müdürümüz Sayın Aydın Satıcı tarafından imzalanan protokol ile devreye alındı.

Trafik Sigorta Bilgileri e-Devlet Kapısı'nda

Hizmete erişmek için e-Devlet Kapısı'ndan giriş yapan vatandaşların sahip olduğu aracın plaka numarasını girmesi yeterli.
e-devlet3.jpg

Sigortalıların tüm trafik poliçe bilgilerini görüntüleyebilmesine imkân sağlayan bu hizmet ile ikinci bir kimlik doğrulamasına gerek duyulmamaktadır. İlgili ekranda sadece plaka bilgisi girilerek poliçe detayları kolayca görüntülenebiliyor. Böylece kişi hangi şirketten ne zaman poliçe yaptırdığını, poliçesinin hangi tarih aralığında yürürlükte olduğunu, araç bilgilerini, teminat bilgilerini ve hak etmiş olduğu indirim ve sürprim oranlarını da görebilecektir.

Dört Ayda 72 Milyon Sorgu

2013 yılının ilk dört ayında SBM sistemlerinden 72 milyon trafik poliçe sorgulaması gerçekleştirilmiştir. Bu hizmetle SBM aylık ortalama 600 bin ziyaretçisine, e-Devlet Kapısı'ndan da sorgu yapma imkânı sunuyor.

aydin-satici-e-devlet-sunumu-2-20-05-2013.jpg 

Sigorta Bilgilerinize Tek Noktadan Erişin: www.turkiye.gov.tr

Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Sigorta Birliği, Türksat, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından gerçekleştirilen trafik poliçe sorgulaması başarı ile hayata geçirilmiştir. Yakın tarihte Tıbbi Kötü Uygulama, Tehlikeli Maddeler ve Tüpgaz poliçe ve hasar sorgulamanın hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Devamında zorunlu olmayan Sağlık Poliçeleri, Hayat Poliçeleri, Kasko Poliçe ve hasar bilgilerinin de sorgulaması yapılabilecektir. Bu hizmetler vatandaşların sigorta bilincinin oluşmasına katkıda bulunarak, sektörün daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı olacaktır.
Sosyal Medya