Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
16.5.2014

Sigorta yönetici ve çalışanlarına yönelik hazırlanan “Sigorta ve Bireysel Emeklilik Zirvesi”nde teknolojik değişimleri fırsata çevirmenin yolları konuşuldu.

​​​13 Mart 2014 tarihinde Oracle’ın öncülüğünde düzenlen “Sigorta ve Bireysel Emeklilik Zirvesi” sigorta sektörünün önde gelen firma ve üst düzey yöneticilerine ev sahipliği yaptı. Four Seasons Hotel Boshorus’ta gerçekleşen zirvede hızla gelişen teknolojinin sigortacılığa etkisi, dijitalleşmeyle birlikte sektördeki değişim ve rekabet ortamında sigortacılığın yeri gibi konular masaya yatırıldı.

AYDIN SATICI_ORACLE.jpg

“Sektöre Yön Verenler” Paneli Düzenlendi

Açılış konuşmaları ve çeşitli sunumların yapıldığı toplantıda öğleden sonra düzenlenen ve moderatörlüğünü Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) Merkez Müdürü Aydın Satıcı’nın yaptığı “Sektöre Yön Verenler” paneli düzenlendi. Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın, Fiba Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Ömer Mert, Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin ve Zurich Sigorta CEO’su Yılmaz Yıldız’ın panelist olarak yer aldığı panelde, Oracle teknolojileriyle gerçekleştirilen başarılı projelerin sunumları yer aldı. Sunumların yanı sıra katılımcılarla farklı teknolojik deneyimler paylaşılarak yeni projeler için yeni fikirler üretildi.

Etkinlikte dikkat çeken ve büyük bir heyecanla sergilenen başarı öykülerinden biri de Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nde gerçekleşen Exadata ve Veriambarı geçişi oldu.

oracle_panel.jpg

2013’te gerçekleştirilen  Exadata ve Veriambarı projesi hem SBM hem de sektör adına birçok faydayı beraberinde getirdi.

SBM Veri Ambarı'nın Exadata platformuna ve ODI aracına geçişiyle birlikte yüksek erişilebilirlik, kesintisiz yedekleme, daha hızlı ve hatasız iş geliştirme, daha kaliteli ve tutarlı veri, daha güçlü ve gerçek zamanlı testlerin yapılabilmesi sağlandı.

Veritabanı sisteminin Oracle Exadata yapısına geçişi ile de yüksek performans sağlayan, güvenli, hızlı, sağlam ve yüksek kapasiteli mimariye geçiş yapıldı.

Sigortacılığın Kalbinde “Dönüşüm”

Toplantıda ayrıca SBM IT Servis Yönetimi Direktörü Bülent Geçkin “Sigortacılığın Kalbinde ‘Dönüşüm’” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda, kuruluşundan bu yana SBM’nin geçirdiği değişim ve dönüşümlerden söz eden Geçkin, yeni uygulamalar ve gelecek dönem SBM projeleri hakkında da bilgiler verdi.


Bulent Geckin_Oracle.jpg​​
Sosyal Medya