Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
25.6.2013

Kişilerin ve kurumların sistemimizde var olan poliçe bilgilerine anlık olarak ulaşabilmeleri adına Genel Poliçe Sorgulama Uygulaması geliştirilmiştir.

SBM olarak birincil hedeflerimizden biri de şirketlerden aldığımız verileri sigortalıların ve kurumların hizmetine sunmak ve suistimallerin önüne geçebilmektir. Bu kapsamda Genel Poliçe Sorgulama Uygulaması geliştirilmiş olup, kişilerin kimlik bilgisi ve poliçe veya SAGMER numarası ile poliçelerini görüntüleyebilmeleri sağlanmıştır.

Sağlık ürün grubu poliçe ve sigortalı bilgileri en fazla 1 gün gecikmeli olarak sistemimize gönderilmektedir. Var olan sağlık poliçelerinizi ilgili uygulama ile sorgulayabilir ve poliçelerinizin ana bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Bu uygulama ile görüntüleyebileceğiniz alanlar;

  • Poliçe ana bilgileri,
  • Sigortalı bilgileri ve hareketleri,
  • İndirim/ekprim bilgileri,
  • Uygulama bilgileri (Yenileme garantisi bilgisi vs.)
şeklindedir.

Sağlık poliçenizi uygulamamız üzerinden sorgulayıp, yürürlükte olup olmadığını ve genel bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Seyahat Sağlık ürün grubu poliçe ve sigortalı gönderimleri ise "ONLINE" olarak yapılmaktadır. Sorguladığınız Seyahat Sağlık poliçeleri için görüntüleyeceğiniz alanlar ise;

  • Poliçe ana bilgileri,
  • Sigortalı bilgileri ve hareketleri,
  • İndirim/ekprim bilgileri ve teminat bilgileri
şeklindedir.

Konsolosluklar tarafından özellikle Schengen ülkelerine yapılan vize alımlarında Seyahat Sağlık poliçesi talep edilmektedir. Sunduğunuz poliçenin doğruluğunu tespit etmek adına konsolosluklar tarafından poliçenizin sorgusu ilgili uygulama üzerinden yapılabileceği gibi, siz de konsolosluğa poliçenizin sorgusunu ilgili uygulama üzerinden yaptırarak geçerliliğini teyit ettirebilirsiniz.

SBM tarafından hayata geçirilen bu uygulama ile suistimallerin önüne geçilmesi planlanmaktadır.​
Sosyal Medya