Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
20.6.2014

Moğol ziyaretçiler Türkiye’de sigorta sektörünü markaj altına aldı

Aydın Satıcı Moğolistan Sigorta Denetleme, FRC, Aydın Satıcı SBM Merkez MüdürüAydın SAtıcı SBM Merkez Müdürü Moğollistan sigorta

Moğolistan Finansal Düzenleme Komisyonu (FRC) Sigorta Denetleme Departmanı, 19 Haziran 2014 tarihinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM)’ne anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’de sigorta sektörünü incelemek ve tanımak amacıyla bulunan FRC Sigorta Denetleme Departmanı, SBM ziyaretine sigorta müfettişlerinden oluşan 7 kişilik bir ekiple katıldı. 

SBM Merkez Müdürü Aydın Satıcı Moğol ziyaretçilere SBM’nin faaliyet alanı ve çalışmalarını anlatarak vizyon ve misyonunu içeren bir sunum yaptı. SBM ofisini gezen ve çalışmalarını yerinde gören Moğolistan ekibi, SBM’nin sigorta sektörü adına gerçekleştirdiği projeler hakkında da takdirlerini belirtti.

Moğolistan Sİgorta Denetleme FRC, SBM Moğol ziyaretçiler, Aydın Satıcı Moğolistan sigorta
 
FRC, Moğolistan devletinin finansal düzenleyici kuruluşu olarak hizmet veriyor. T.C. Hazine Müsteşarlığı’na benzer bir yapıyla faaliyetlerini sürdüren FRC; mali piyasada istikrar sağlamak, finansal kurumları düzenlemek, ilgili Mevzuatı uygulamak ve izlemek gibi görevlere sahip.
Sosyal Medya