Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
14.4.2014

“SBM ile BAŞARI” başlığı altında bir araya gelinen Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi yıllık genel değerlendirme toplantısı renkli konseptiyle ilgi topladı.

SBM genel değerlendirme toplantısı 2014, Ahmet Genç , Gökhan Karasu, Aydın Satıcı, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi toplantı

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), 2013 yılı çalışmalarının değerlendirildiği, 2014 projelerinin paylaşıldığı genel bir değerlendirme toplantısı düzenledi. 19 Mart tarihinde gerçekleşen toplantıya, T.C. Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğünden Genel Müdür Ahmet Genç ve Genel Müd​ür Yardımcısı Gökhan Karasu katılırken, SBM Yönetim Komitesi Başkanı Ragıp Yergin ve sigorta sektörünün üst düzey yöneticileri de salonda hazır bulundu.

Toplantı Ahmet Genç’in SBM’nin sektördeki yeri ve önemine vurgu yapan konuşması ile açıldı. Ahmet Genç’in ardından sözü alan SBM Yönetim Komitesi Başkanı Ragıp Yergin “Vizyon” konuşması ile SBM ve sektör üzerine değerlendirmelerde bulundu.

“SBM ile Başarı” konseptinde bir araya gelinen toplantıda SBM Merkez Müdürü Aydın Satıcı’nın SBM’de yürütülen çalışmalar ve yenilikleri paylaştığı sunumu ilgi ile izlendi. Sunumunda 2013’te tamamlanan ve her biri ayrı bir başarı hikayesi olan SBM projelerini ayrıntılı bir şekilde aktaran Aydın Satıcı, 2014 yılı için belirlenen strateji ve hedefleri de katılımcılarla paylaştı.


Ahmet Genç SBM genel değerlendirme toplantısı 2014, ahmet genç hazine müsteşar yardımcısı, ahmet genç sigorta bilgi ve gözetim

Ahmet GENÇ

Genel Müdür
Sigortacılık Genel Müdürlüğü​

Ragıp Yergin SBM Genel Değerlendirme Toplantısı 2014, Ragıp ;Yergin

Ragıp YERGİN

Başkan
SBM Yönetim Komitesi​​

SBM Genel Değerlendirme Toplantısı 2014 Aydın Satıcı, SBM Merkez Müdürü Aydın SAtıcı

Aydın SATICI

Merkez Müdürü
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi
​SBM’den 2014’ün Yıldız Projeleri 


“SBM ile Başarı” toplantısında SBM’nin sektöre sunduğu üç önemli proje de tanıtıldı.​


SBM KOKPİT

Fuaye alanına kurulan stantlarda toplantı esnasında ve molalarda tanıtılan projelerden biri; sektör yöneticilerine tüm sektörü analiz edebilecekleri ekranları sunan “dashboard” uygulaması “KOKPİT” oldu. KOKPİT anlık, hızlı ve kolay sektör analizi yapılabilmeye olanak sağlayan, sektörle ilgili çeşitli verilerin özet istatistikler şeklinde ekrana yansıtıldığı bir uygulama. Tüm web browser’lar, mobil tablet ve telefonlar üzerinden kolaylıkla kullanılabilen KOKPİT ile sigorta şirketlerinin sektör istatistiklerini yorumlamalarına olanak sağlanarak doğru ürün ve uygulamaları hayata geçirmeleri hedefleniyor.

SBMobil KTT

Diğer bir önemli proje Kaza Tespit Tutanağı (KTT) Mobil uygulaması. KTT Mobil uygulama, Kaza Tespit Tutanağı formunu kağıt kalem kullanmadan akıllı telefonlar aracılığı ile doldurmayı sağlayan, hem sektöre hem de kamuya büyük kolaylıklar getirecek yıldız bir proje. “SBMobil KTT” ismi ile kullanıma açılacak uygulama; tutanağın daha hızlı ve etkin tutulması, ekrandan yapılan yönlendirmelerle yaşanan trafik sıkışıklığını önlenmesi, kaza istatistiklerinin tutulabilmesi gibi birçok avantajı da beraberinde getirecek.

SBM Portal

Sektöre yeni bir pencere açacak olan başka bir proje de yeni “SBM Web Portal” uygulaması. SBM web portalde dikkatleri en çok çeken özellik ise sektörün karşılıklı işbirliği ve iletişimini artıracak olan forum ve blog uygulamaları.  www.sbm.org.tr adresinden ulaşılan portalde tüm yetkili kullanıcılar kullanıcı adı ve şifreleri ile forum ve blog sayfalarına ulaşarak etkin iletişim ve bilgilendirme platformunda sektörün nabzını tutabilecekler.

​​SBM ile Başarı, SBM KOKPİT, SBM Genel Değerlendirme Toplantısı, Sigorta bilgi ve ögzetim merkezi toplantısı 2014


"SBM ile BAŞARI"

 


Sosyal Medya