Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
25.1.2014

SBM’ye yurt dışı kurumlarından ziyaretler devam ediyor.

Tunus Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Tunus Sigorta Birliği ile Star Insurance, Biat Insurance ve Tunus Sigorta yetkilileri SBM’ye Ocak ayında bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Tunus Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden Hafedh Gharbı, Kamel Abdeljaouad, Ahmed Hadroug, Star Insurance CEO’su Lassaad Zarrouk, BIAT Insurance CEO’su Muhammed Hedi Saadaouı, Tunus Sigorta Birliği’nden Abdelaziz Derbal ve Tunus Sigortacılık Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyesi Zaher Thabtı Ftusa yer aldı.

SBM Tunus ziyaretçi, Hafedh Gharbı,Ahmed Hadroug,Lassaad Zarrouk, Muhammed Hedi Saadaouı,

Tunus’ta, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne benzer bir organizasyon kurmayı hedefleyen heyet SBM ve TSB ile iş birliği yaparak Türkiye’nin TRAMER ve SBM tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirtti.

Toplantıda öncelikle Sigortacılık Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Karasu SBM’nin tarihçesini konuklara anlatarak Trafik Sigortası istatistik bilgilerini paylaştı. Karasu’nun ardından SBM Merkez Müdürü Aydın Satıcı SBM’nin organizasyon yapısı, misyon ve vizyonu hakkında bilgiler verdi. SBM İş Analizi Müdürü Ahmet Güneş ise katılımcılara Türkiye’deki trafik sigortası tarifesinin yapısını anlatırken, SBM’nin 2014 yıldız projesi olan Mobil Kaza Tespit Tutanağı uygulamasının tanıtımı sunumunu yaptı.

Tunus heyeti ilerleyen dönemde SBM ile iş birliği yapma niyetlerini ve ziyaretin çok verimli olduğunu dile getirdi. Aydın Satıcı da kardeş ülke Tunus’a her zaman destek olabileceklerini ve böyle bir işbirliğinden memnuniyet duyacaklarını ifade etti.​
Sosyal Medya