Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
8.4.2014

Sigorta sektörüne özel forum ve blog uygulamaları ile iletişim güçleniyor!

SBM, son yıllarda yaptığı atılımlar çerçevesinde yeni projeler üretmeye ve yenilikçi teknolojilere geçiş yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda yenilenen projelerden biri de sigorta sektörünün birleşme noktası sayılabilecek “sbm.org.tr” web sitesi.

SBM’nin dışa açılan penceresi olacak site TRAMER, HAYMER, SAGMER, HATMER gibi daha önceden farklı noktalardan ulaşılan önemli sistemlere tek bir merkezden erişimi sağlıyor. Trafik poliçesi sorgulama, hayat poliçesi sorgulama, kaza tespit tutanağı sorgulama gibi sıklıkla kullanılan ve herkese açık uygulamaları içerisinde barındıran sitede sigorta sektörü için önemli sayılabilecek birçok yeni uygulama da sizleri bekliyor.

Projenin sunduğu en dikkat çekici özellik ise tüm sektörün faydalanabileceği forum ve blog uygulamaları. “sbm.org.tr” adresinden ulaşılacak forum ve bloglarda sektör bir araya gelme fırsatı yakalarken etkileşimin daha da güçlenmesi sağlanıyor. Forum ve blog sayfalarının içerik ve kullanımı ise şu şekilde olacak:

Hem blog hem de forum uygulamalarında tamamen sektör odaklı bilgiler paylaşılacak. Tüm şirketer, acenteler kendilerine özel olarak tanımlanmış kullanıcıları ve şifreleri ile bu alanlara giriş yaparak hem bilgi paylaşımı yapabilecek hem de mevcut bilgilerden faydalabilecekler.

Blog uygulamaları kayıtlı tüm kullanıcılara açık şekilde gelecek, tüm paylaşımlar herkes tarafından görülecek ve yoruma açık olacak.

Forum uygulamalarında ise daha özelleşmiş bir yapı sunuluyor. Her kullanıcının şirket tipine özel olarak forumlar erişelebilir olacak. Kullanıcı kendine uygun forum varsa oraya giriş yaparak sadece kendi grubu ile ilgili bilgilere ulaşabilecek. Böylelikle bir kullanıcı kendisini ilgilendirmeyen bilgi kümeleri arasında boğulmayacak. Kullanıcılar bilgi almak istedikleri konularda forumlarda arama yaparak istediği bilgiye kolaylıkla ulaşabilecek. Eğer konusu ile bağlantılı daha önce açılmış bir forum yoksa kendisi açarak bilgi edinme şansını bulacak.

Bu uygulamalarımız sayesinde sektör hakkındaki haber, bilgi, etkinlik gibi içeriklere kolayca erişilebilecek. Bilgiye ihtiyaç sürekli olduğundan buradaki bilgiler her ihtiyaç duyulduğunda ulaşılabilir olacak. Sektör doğru ve güncel bilgiye en yetkili portal üzerinden erişim imkanı bulacak.​
Sosyal Medya