Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
8.9.2014

Kaza Tespit Tutanakları çok yakında akıllı telefonlardan doldurulabilecek.

Kaza Tespit Tutanakları, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen “Mobil Kaza Tutanağı” uygulaması ile çok yakında akıllı telefonlardan doldurulabilecek. Dünyada bu alanda geliştirilen “ilk uygulama” olma özelliği taşıyan Mobil Kaza Tutanağı, Eylül ayından sonra kullanıma sunulacak. Uygulama sayesinde vatandaşlar tutanak doldurma işlemini kâğıt form ve kalem kullanmadan akıllı telefonlardan hızlıca yapabilecek.

Maddi hasarlı kazaların hemen ardından sürücüler tarafından hızlıca doldurulabilen Mobil Kaza Tutanağı sayesinde, tutanak hazırlama süreci minimuma inecek ve kazaların sebebiyet verdiği trafik sıkışıklıkları büyük ölçüde engellenmiş olacak.

 
              

Mobil Kaza Tutanağı Birçok Avantaja Sahip

Mobil Kaza Tutanağı vatandaşa kaza formunu elektronik ortamda da doldurma imkanı sunacak. Bu sayede araçta güncel kaza formu, kalem vs. taşınmasına gerek kalmayacak.

Vatandaşlar formun doldurulmasından itibaren dosya durumlarını uygulama üzerinden takip edebiliyor olacaklar.​

Yalnızca araç plakası ve T.C. kimlik numarasının girilmesi ile birçok bilgi otomatik olarak bulunacak ve form uygulama üzerinden kolayca doldurulabilecek. Uygulamadaki yönlendirmeler sayesinde Kaza Tutanağı bilgilerindeki hatalar da minimuma indirgenmiş olacak. 

Sigortalılara her yönden büyük kolaylık getirecek “Mobil Kaza Tutanağı” uygulaması çok yakında akıllı telefonlarda yerini alacak.

Uygulamanın devreye alım tarihi ile ilgili bilgiler için web sitemizden ve sosyal ağ sayfalarımızdan bizi takip edebilirsiniz.​
Sosyal Medya