Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
24.12.2012

Bu kapsamda, transfer yoluyla SBM'ye iletilen Kasko poliçelerinin araç bazında online ve kontrollü olarak sistemimize gönderilmesi çalışması başlamıştır.

Kasko Poliçe veri transferinde yaşanan sorunlar ve mevcut yapının gereksinimleri karşılayamamasından dolayı Kasko Poliçe yapısında değişikliğe gidilmesine karar verilmiştir.

Bu kapsamda, transfer yoluyla SBM'ye iletilen Kasko Poliçelerinin araç bazında online ve kontrollü olarak sistemimize gönderilmesi çalışması başlamıştır.

Yeni yapı ile beraber, mevcut yapıda alınamayan poliçe ek (zeyil) bilgilerinin alınabilmesi ve bu sayede hasarın doğru poliçe ve araç ile ilişkilendirilebilmesi sağlanacaktır. Araç bilgilerinin doğru olarak sisteme alınabilmesi için Trafik Poliçe yapısında olduğu gibi EGM'den kontrol yapılarak sağlıklı bir veri oluşturulması amaçlanmaktadır. Online yapı ile beraber alınabilecek olan hatalar poliçe üretildiği anda anlık olarak düzeltilip sisteme kaydedilecektir.

Yapılan çalışmalar Şubat 2013'de şirketlerin testlerine açılarak, Haziran 2013'de yeni yapıya geçilmesi hedeflenmektedir.

Sosyal Medya