Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
18.12.2013

SBM, Barcelona'da düzenlenen HP Discover 2013'te, Yılın BT Dönüşüm Projesi ödülüne layık görüldü.

hpödül1.jpg 

Bu yıl devreye aldığı büyük ve başarılı projelerle dikkatleri üzerine çeken ve kurumsal IT olgunluğunu hızla yukarılara taşıyan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), Barselona'da düzenlenen HP Discover 2013 kapsamında "Yılın BT Dönüşüm Projesi" ödülüne layık görüldü. Düzenlenen törene SBM Merkez Müdürü Aydın Satıcı ve IT​ Direktörü Bülent Geçkin katıldı.

Sektörün "Bilgi Merkezi" olarak anılan, veri merkezini uluslararası IT standartlarını gözeterek yeniden dizayn eden SBM; ana veri tabanı ve iş zekası sistemlerini, donanım alt yapısını, yazılım, bilgi güvenliği ve 7x24 sunduğu servislerini baştan şekillendirerek sektöre sundu.

aydin-satici-bulent-geckin-2013-bt-donusum.png

Yüzde yüz kesintisiz servis!

Bilgi Teknolojileri alanında gerçekleştirilen projeler sayesinde; ihtiyaç duyulan sigortacılık projelerinin daha hızlı geliştirilmesi ve sektöre sunulması sağlandı. Bununla birlikte, SBM’nin en önemli görevlerinden ve şirketlerin de vazgeçilmezi olan “servislerin kesintisizliği” hedefine ulaşılmış oldu.
Kurum bünyesinde geliştirilen yazılımların hatasız, yüksek performanslı ve güvenlik açığı içermeden kullanıma sunulması için çeşitli projeler hayata geçirilerek yüzde yüz memnuniyet sağlandı.

Kurulan yeni yapılar ile talebin alınmasından hizmetin sunumuna kadar tüm süreçlerin entegre bir şekilde yönetilebilmesi sağlandı.

Hedef ISO27001...

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bir yandan sektör için çok kritik projelere imza atarken diğer taraftan kendi iş süreçlerinin olgunluk seviyelerini arttırarak, ITIL, COBIT, CMMI gibi standartlara uyum sağlandı.

Proje süresince SBM’deki tüm birimlerin iş süreçleri çıkarılmış, bu süreçler yeniden tasarlanmış, şematize edilerek “Proje Yönetimi”, “Uygulama Yaşam Döngüsü” ve “Test Otomasyon” projeleriyle kağıtsız ortamda yönetilebilirlik ve izlenebilirlik sağlandığı gibi; kurumun iş yapış kültürü de daha çevik ve dinamik bir yapıya dönüştürülmüştür.​​
Sosyal Medya