Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
14.8.2013

Azerbaycan İcbari Sigorta Bürosu Ağustos ayında SBM'ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

​Azerbaycan İcbari (Zorunlu) Sigorta Bürosu (İSB) İcra Direktörü Elkhan Guliyev, Bilgi Teknolojileri Direktörü Eşref Hacıyev, Bilgi Teknolojileri Eğitim ve Destek Bölümü Başkanı Nizami Karimov’dan oluşan üç kişilik bir ekip, 14 Ağustos 2013 tarihinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM)’ni ziyaret etti.  Yaklaşık iki sene önce kurulan ve Türkiye’yi kardeş ülke olarak nitelendiren İcbari Sigorta Bürosu’nun bu ziyaretteki amacı; Türkiye’de bulunan ve kendisiyle aynı konumda olan kurumları tanıyarak temaslarını geliştirebilmek oldu.

Eşref Hacıyev,Eşref Hacıyev,,Nizami Karimov,Azerbaycan icbari sigorta SBM ziyareti, Aydın Satıcı Azerbaycan İcbari Sİgorta ziyar

Sigorta sektörü ve teknik konularda görüş alışverişinde bulunulan ziyarette İcra Direktörü Elkhan Guliyev İSB’nin kuruluş amacını, yönetim sistemini ve faaliyetlerini SBM yetkilileri ile paylaştı.

SBM Merkez Müdürü Aydın Satıcı da SBM tanıtım sunumu gerçekleştirdi. Aydın Satıcı ziyaretçilere SBM’nin fonksiyonları ve projeleri ile ilgili bilgiler verdi.

SBM Data Center’ını da gezen Azerbaycan ekibi, sistem odasının çok iyi durumda olduğunu ifade ettiler. Karşılıklı bilgi paylaşımının yapıldığı tanışma ziyareti her iki taraf için de oldukça verimli geçti.

Azerbaycan İcbari Sigorta Bürosu faaliyete başladığı kısa zaman içerisinde, kendisine üye olan sigorta şirketlerini merkezi bir IT sistemine bağlamayı başarmış, 2012 yılında 1 milyona yakın sigorta poliçesini kayıt altına alabilmiştir. Her yıl sigorta taleplerinin arttığını söyleyen İSB yetkililerinin en büyük hedefi, kurmuş oldukları bu merkezi sistemi daha da geliştirebilmektir.​
Sosyal Medya