Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Dünya Gazetesi ve Sigorta Şikayeti - 24.12.2015

Can Kantar Dünya Gazetesi ve Sigorta Şikayeti haberi

Sigorta sektörü kısır döngüsü olan trafik sigortalarında dönüp dolaşırken, geçen yazımda belirttiğim gibi bir olay kaynadı gitti…

Ben de bu konuyu kaynatmamak için gündeme getirmek istedim. Biraz da trafik sigortası yazmaktan bıktım. Bu hafta ara vereyim istedim.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi kısa adı ile SBM, kurulduğundan bu yana büyük başarılara imza atıyor. Trafik Sigortaları Merkezi (TRAMER) uygulamaları ile ilk kurulduğunda ödüller alan sektörün bilgi merkezi, yoluna SBM olarak devam etti. Topladığı verileri sektöre sunan SBM, bu verileri iyi okuyarak sektör şirketlerine büyük faydalar sağlıyor. SBM ‘sektörün bilgi deposu’ diyebiliriz. İnanılmaz bir veri kaynağı.

SBM, bilgilerin doğru okunması için metotları çeşitlendirerek sektörün hizmetine sunmanın yanında yenilikler peşinde koşmaktan da vazgeçmiyor. Birçok proje üzerinde çalışıyor SBM ekibi. Bunlardan bazıları ile yarışmaya bile katıldılar.​

Aydın Satıcı İnovalig birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldı

SBM Merkez Müdürü Aydın Satıcı ve ekibi büyük bir başarıya imza atarak Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Ekonomi Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında yapılan İnovaLİG yarışmasından birinci çıktı. Türkiye’nin önde gelen markalarını geride bırakan SBM, “İnovasyon Yaşam Döngüsü” kategorisinde şampiyon oldu.

ICC İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende SBM Merkez Müdürü Aydın Satıcı “Birincilik Ödülü”nü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

SBM gelecek yıl uluslararası inovasyon yarışması “International IMP³rove Award”da Türkiye’yi temsil edecek. Ayrıca ürün olarak hem Mobil Kaza Tutanağı hem de 5664 Parça servisi ile 3 dalda “The GSMA’s Global Mobile Awards” yarışmasına katılacak. SBM, bir taraftan ödülleri kovalarken, diğer taraftan sektörü rahatlatacak projeleri de hayata geçirmeye çalışıyor.

“Sektör büyük destek veriyor”

SBM ayrıca araçların kullanım sürelerini kaydedip araçlarını az kullananların daha az prim ödeyebileceği sistem olan Telematiks için hazırlanıyor. Aynı zamanda suistimalleri ortaya çıkaran bir yazılım ve ekiple sektörü dolandıranları yakalamayı hedefliyor. Emniyet ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği yaparak trafik sigortalarında bedeni hasar yaşayan mağdurlara hızla ulaşmayı sağlayacak çalışmalar gibi birçok proje ile de yakından ilgileniyor.

SBM Merkez​ Müdürü Aydın Satıcı ile görüştüm. Son derece mütevazi davranıyor. “TSB, Hazine’nin desteği olmasa bu başarılara imza atamazdık. Bize sektör büyük destek veriyor. Bu ödülleri sektör adına alıyoruz. Ayrıca sektör şirketlerinin IT yöneticileri ile sürekli temas halindeyiz. Bu yenilikçi fikirlerde hepsinin katkıları var. Ben ve ekibim sadece bunları hayata geçiriyoruz” diyor. Ben de başarılarının devamını diliyorum kendilerine.​​

HABERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ​

Sosyal Medya