Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Gazete Haberleri - 7.12.2015

SBM, Türkiye İnovasyon Haftası'nda "İnovaLİG 2015" yarışmasının şampiyonu çalışmaları ile "İnovasyon Yaşam Döngüsü Süreçleri" şampiyonu oldu.

​​HABER TÜRK GAZETESİ

50 BİN KİŞİYLE KATILIMCI REKORU KIRILDI​

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de 3 gün süren etkinliklere 50 bin kişinin katılımıyla yeni bir rekor kırıldığını vurguladı.

İki ayrı kategoride finale kalan 10 firma arasında büyük Firmalar kategorisinin şampiyonu Fransa'dan Tarkett, Kobi Grubu kategorisinin şampiyonu ise İtalya'dan Cosberg firması oldu.

Büyük firmalar kategorisinde Türkiye'yi temsil eden Arçelik adına başarı ödülünü Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi Ali Koç aldı.

İnovasyon Stratejisi kategorisinde Kordsa Global, İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü'nde İETT, İnovasyon Döngüsü kategorisinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, İnovasyon Kaynakları kategorisinde MİR Ar-Ge, İnovasyon Sonuçları kategorisinde ise Teklas birinci oldu.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, konuşmasında verimlilik artışının yüzde 52'sinin teknololjiden geldiğini söyledi.

Türkiye'nin lider lastik üreticisi Brisa, aralık ayında 4.'sü düzenlenen inovasyon haftasından ödülle döndü.


SABAH GAZETESİ

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

TÜRKİYE İnovasyon Haftası kapsamında İnovasyon Ödülleri de dağıtıldı. Ar-Ge Liderliği Ödülü Arçelik'in, Kurumsal Girişimcilik Ödülü Sabancı Holding'in, Teknoloji Markalan Geliştirmede Liderlik Ödülü Turkcell'in, En Yenilikçi KOBİ ve Girişimcilik Bankacılığı Ödülü TEB'in, Marka Bilinirliği Ödülü THY'nin, Patent Ödülü Arçelik'in, Markalaşmada Liderlik Ödülü Ege Seramik'in, Faydalı Model Ödülü ASELSAN'ın, En Fazla Ar-Ge Proje Katkı Ödülü Süleyman Demirel Üniversitesi'nin, En Fazla Tasarım Katkı Ödülü ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin oldu. 5 kategoride verilen İnovaLİG ödüllerinin sahipleri de belirlendi. Kordsa Global, İETT, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, MİR Ar-Ge, ve Teklas ödül alan şirketler oldu.


VATAN GAZETESİ

​İNOVASYONUN RESMİNİ ÇİZİP ÖDÜLLERİ ALDILAR​

inovasyon haftası toplu fotoğraf, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, aydın satıcı

Türkiye İnovasyon Haftası'nda yenilik yapabilmek için 'inovasyonun resmi' çizilmeye çalışıldı, örneklerle başarının sırları anlatıldı. Türkiye İnovasyon Haftası'nda ayrıca İnovasyon Ödülleri, Küresel IMP3rove Ödülleri ve İnovaLİG ödülleri sahiplerini buldu 3 günde 50 bin kişiyi buluşturdu.

TÜRKİYE İnovasyon Haftası'nın etkinlikleri arasında yer alan ve dünyanın inovasyon şampiyonlarının belirlendiği 'Küresel IMP3rove Ödülleri'ni Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Bakanı Eiitaş ve TİM Başkanı Büyükekşi birlikte verdi. Bu yıl ilk kez İstanbul'da verilen 'Küresel IMP3rove Ödülleri', Büyük Firmalar ve Kobi Grubu kategorilerinde gerçekleştirildi. İki ayrı kategoride finale kalan 10 firma arasındaki Grupo Fleury, Labris, Arçelik, Action, Fidko, Solvva, Tarkett, PICC, Cosberg, Rosenbauer yarıştı. Burada Büyük Firmalar kategorisinin şampiyonu Fransa'dan Tarkett, Kobi Grubu kategorisinin şampiyonu ise İtalya'dan Cosberg firması oldu. Büyük firmalar finalistleri kategorisinde Türkiye'yi temsil eden Arçelik adına başarı ödülünü Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Büyükekşi'den aldı. TİM tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen İnovaLİG Ödül Töreni'nde de 5 ayrı kategoride şampiyonlar ödüllendirildi. Burada ise İnovasyon Stratejisi kategorisinde Kordsa Global, İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü kategorisinde İETT, İnovasyon Döngüsü kategorisinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, İnovasyon Kaynakları kategorisinde MİR Ar-Ge, İnovasyon Sonuçları kategorisinde ise Teklas birinci oldu.

YENİYÜZYIL GAZETESİ

ZİRVEYE 50 BİN KİŞİ KATILDI

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, İnovasyon Haftası kapsamında InovaLig'de birinci olan firmalara ödüllerini verdi. InovaLig'de 'stratejisi' kategorisinde Kordsa Global, 'inovasyon organizasyonu ve kültürü' kategorisinde İETT, 'inovasyon döngüsü' kategorisinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, inovasyon kaynakları kategorisinde MIR Ar-Ge, 'inovasyon sonuçları' kategorisinde İse Teklas birinci oldu.Türkiye İhracatçılar Meclisii (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi 3 gün süren etkinlikte 50 bin kişinin katılımıyla yeni bir rekor kırıldığını vurguladı.

inovasyon haftası toplu fotoğraf, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, aydın satıcıı

DÜNYA GAZETESİ

İNOVASYONUN DÜNYA ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ İSTANBUL' DA ALDILAR​

Türkiye İnovasyon Haftası'nın etkinlikleri arasında yer alan ve dünyanın inovasyon şampiyonlarının belirlendiği 'Küresel IMP3rove ödülleri'ni Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Bakanı Elitaş ve TİM Başkanı Büyükekşi birlikte verdi. Bu yıl ilk kez İstanbul'da verilen 'Küresel IMP3rove Ödülleri', Büyük Firmalar ve KOBİ Grubu kategorilerinde gerçekleştirildi. İki ayrı kategoride finale kalan 10 firma arasındaki Grupo Fleury, Labris, Arçelik, Action, Fidko, Solvva, Tarkett. PICC, Cosberg, Rosenbauer yarıştı. Burada Büyük Firmalar kategorisinin şampiyonu Fransa'dan Tarkett, KOBİ Grubu kategorisinin şampiyonu ise İtalya'dan Cosberg firması oldu. Büyük firmalar finalistleri kategorisinde Türkiye'yi temsil eden Arçelik adına başan ödülünü Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç. Büyükekşi'den aldı. TİM tarafından bu yıLikincisi gerçekleştirilen InovaLİG Ödül Töreni'nde de 5 ayrı kategoride şampiyonlar ödüllendirildi. İnovasyon Stratejisi kategorisinde Kordsa Global, inovasyon Organizasyonu ve Kültürü kategorisinde İETT, İnovasyon Döngüsü kategorisinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, İnovasyon Kaynakları kategorisinde MİR Ar-Ge, İnovasyon Sonuçları kategorisinde ise Teklas birinci oldu.

inovasyon haftası toplu fotoğraf, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, aydın satıcı


DÜNYA GAZETESİ

SBM' Yİ GURURLANDIRAN ÖDÜL

Bu yıl 50 bin kişinin katılımı ile gerçekleşen Türkiye İnovasyon Haftası' nın son gününde "İnovaLİG" Yarışmasının 5 ayrı kategorideki şampiyonları ödüllendirildi. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) inovatif çalışmaları ile 488 şirket arasında yapılan jüri değerlendirmesinde "İnovasyon Yaşam Döngüsü Süreçleri" şampiyonu oldu. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bu başarısıyla Türkiye'yi gelecek yıl "IMP3rove Avrupa Şampiyonası"nda temsil etmeye hak kazandı.

​​​​Aydın Satıcı İnovalig birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldı

Sosyal Medya