Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Dünya Gazetesi - 8.6.2016

SBM Merkez Müdürü Aydın Satıcı, SBM'nin rekor büyüme performansını Dünya Gazetesi'ne anlattı.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi( SBM) Merkez Müdürü Aydın Satıcı, çalışmaları ve yılın ilk 3 finansal sonuçları hakkın açıklamalar yaptı.

2015 yılında müşteri sayılarının yüzde 114'lük artışla 3 milyon 440 bine çıktığını açıklayan Satıcı bunların 193 bininin kurumsal, 3 milyon 240 bininin ise bireysel müşteri olduğunu belirtti. Şirketin aktif büyüklüğü ise yılın ilk 3 ayın sonunda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39 artışla 17,5 milyon liraya ulaştı.

Yürüttükleri 'yenilik' çalışmalarının şirketin sonuçlarını çok olumlu etkilediğini ifade eden Satıcı: "Örneğin yaklaşık 16 milyon trafik poliçesi sahibini ilgilendiren zorunlu trafik poliçesi bitiş tarihini hatırlatma servisimiz milyonlarca araç sahibini beklenmedik anda mağdur olmaktan kurtarıyor" dedi.

Yılın başında hizmete sundukları "SİGORTAM360​" uygulamasının da poliçe satın alınırken büyük destek vereceğini vurgulayan Satıcı, şöyle devam etti: "Bu hizmetle kısa sürede 15 bin üye sayısına ulaştık. Müşteri sayımızın yıl sonuna kadar 1 milyona ulaşmasını bekliyoruz. Bu hizmetimiz 30 milyon hayat, 16 milyon trafik, 6 milyon kasko, 3 milyon sağlık ve diğer sigorta poliçelerine sahip olan kişi ve kurumlara kolaylık sunuyor."​

Sosyal Medya